Kadra


Aneta Szychowska
Aneta Szychowska

Aneta Szychowska- dyrektor

 

Absolwentka Pedagodgiki Resocjalizacyjnej i Profilaktyki Społecznej na Uniwersytecie Gańskim. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie. W 2008 r. otrzymała tytuł zawodowy muzyka o specjalności rytmika. Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca, rytmiki, umuzykalnienia metodą C. Orffa. Obecnie nauczyciel gry na pianinie,  rytmiki, muzyki i tańca dla dzieci. Miłośniczka muzyki gospel.

 

 

Anna Gawęda
Anna Gawęda

Anna Gawęda- Profesjonalna tancerka i aktorka.

 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły KOmunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne. Swoją przygodę z tańćem rozpoczęła w wieku 9 lat, uczęszczając do ogniska baletowego w Tarnowie. Taniec od zawsze towarzyszył mi, a z roku na rok utwierdzałam się w przekonaniu, że taniec a zwłaszcza balet staje się moją pasją i drogą życiową.

Oprócz tańca od zawsze pasjonowało ją aktorstwo, dlatego podążając za marzeniami została zawodową aktorką studiując pod okiem wybitnego mistrza sztuki - Pana Profesora Edwarda Linde Lubaszenko.

Finalistka ogólnokształcących konkursów baletowych, finalistka Międzynarodowego konkursu choreograficznego. Uczestniczka wielu warsztatów tancznych.

 

Tancerka Teatru Muzycznygo w Łodzi, brała udział  w takich spektaklach jak : Łajza , Mur , Cyrano , Wielka Księżna Gerolsteine , Sen nocy nie letniej .

Obecnie współpracuję z Baletem Dworskim Cracovia Danza , oraz Teatrem Variette i Teatrem KTO.

 

Oprócz tańca realizuję się również aktorsko. Na swoim koncie ma udzaił w wielu produkcjach telewizyjnych jak i również w spektaklach teatralnych. Najnowsza produkcja to  główna rola w filmie pt: Serce w pasiaku ,którego to premiera przewidziana jest jesienią tego roku.

Celem moich zajęć jest rozwijanie wyobraźni dziecka, kształtowanie sylwetki, gracji, elegancji oraz estetyki ruchu. Zajęcia te są też formą spędzania czasu wolnego i inwestycją w zdrowie uczestników (ruch to zdrowie). Na moich zajęciach wykorzystuję formę zabawową, zabawowo- naśladowczą, korzystam z różnych przydatnych pomocy, dzięki czemu lekcje są urozmaicone.  Dzięki muzyce uwrażliwiam dzieci na dźwięki.
Ponadto prowadzę moje autorskie zajęcia - balet z improwizacją aktorską, które mają na celu rozwijanie wyobraźni, kreatywności dziecka, uczą współdziałania w grupie i wzajemnego szacunku.

 

Justyna Kula
Justyna Kula

Justyna Kula- muzyk, instruktor tańca, baletu, rytmiki, akompaniator

 

 

Aleksandra MAłajewicz
Aleksandra MAłajewicz

Aleksandra Małajewicz- instruktor tańca i baletu

 

Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz instruktor baletu. Z tańcem związana od 5 roku życia. Ukończyła 5 klas Państwowej Szkoły Baletowej. Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca "L'art de la Danse(2007). Wraz z Baletem Krakowskiej Akademii Tańca brała udział w różnych spektaklach "Obudź się- Minnesota Blues" w Teatrze Ludowym, koncert w Teatrze im. J. Słowackiego w chor. P. Śliwy, "Przez tę ziemię przeszedł Pan" w ramach festiwalu Misteria Paschalia 2005, IX Krakowska Wiosna Baletowa "Od adepta do gwiazdy". W roku 2007-2008 odbyła praktyki w Krakowskiej Akademii Tańca. Od 2008 dołączyła do Kadry Pedagogicznej Krakowskiej Akademii Tańca, Studia Umuzykalniającego 2takt oraz rozpoczęła współpracę z innymi szkołami jako pedagog baletu.

KAtarzyna PAmuła
KAtarzyna PAmuła

Katarzyna Pamuła-instruktor baletu, tańca wspołczesnego.

 

Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, Studia Baletowego Opery krakowskiej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej „SPOT” . W 2009 roku otrzymała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, a rok później obroniła pracę dyplomową na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Aktualnie tancerka Baletu Krakowskiej Akademii Tańca oraz Art Dance Company. W trakcie edukacji tanecznej brała udział w spektaklach baletowych i teatralnych z repertuaru krakowskich teatrów i Opery, między innymi: „Dziadek do orzechów”, „Królewna Śnieżka”, „Sylfidy”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, „Bal w operze”, „Dwie siostry”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan”, w ramach festiwalu Misteria Paschalia. W 2008 roku współpracowała z Kieleckim Teatrem Tańca (spektakl „Metamorfozy”). W 2009 oraz 2010 wzięła udział w krakowskiej „Nocy Teatrów” ze spektaklami „Momenty” i "Balance". Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego i nowoczesnego. Od 2007 roku pracuje jako pedagog tańca ucząc dzieci oraz dorosłych.

 

Aneta Figa
Aneta Figa

Aneta Figa- instruktor tańca i baletu

 

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 7 lat. Uczyła się w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, Krakowskiej Akademii Tańca, której absolwentką została w 2007 roku oraz w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży na ulicy Wietora. W 2008 roku ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. Uczestniczyła w warsztatach instruktorskich ,,Co zrobić aby dzieci nie chciały wyjść z zajęć”, organizowanych przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej. Do dzisiaj kształci się jako tancerka, ale przede wszystkim jako instruktor i nauczyciel.

 

Miała przyjemność tańczyć w licznych spektaklach oraz etiudach na scenach wielu teatrów. Brała udział w takich wydarzeniach tanecznych jak: Scena Tańca Współczesnego, Dance World Cup, Partytura na Ciało i Ruch, Krakowska Noc Teatrów, Krakowska Kameralna Scena Baletowa, festiwal Misteria Paschalia w Krakowie, Festiwal Salsa Crystal w Wieliczce.

 

Aktualnie studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz tancerka zespołu Art Dance Company. Jako pedagog tańca współpracuje między innymi z Studiem Umuzykalniającym 2takt, Edukacją Artystyczną Dzieci, Krakowską Akademią Tańca, Elita Dance Center, szkołą tańca Sempre, szkołą Wokalno-Aktorską w Krakowie oraz Artistic Studio. Wszystkie te przedsięwzięcia pozwoliły jej stać się lepszą tancerką, pedagogiem i choreografem. Jest szczęśliwa i kocha to co robi - pracę z dziećmi, kontakt z ludźmi i taniec!

Anna Hodura
Anna Hodura

Anna Hodura-instruktor tańca, Hip-Hopu

 

Jestem związana z tańcem od przedszkola. Moją drogę rozpoczynał balet i taniec ludowy w Zespole Pieśni i Tańca "Małe Słowianki", później próbowałam swoich sił w stylu funky, lecz to, czego nieświadomie poszukiwałam odnalazłam dopiero tańcząc hip hop i dancehall. Swoją pasję rozwijam pod okiem rozmaitych choreografów i instruktorów, którymi są m.in. Andrzej Starowicz, Marcin Węgrzynek, Andy Ninvalle, Khady Thaim. Taniec daje wolność i swobodę wyrażania samego siebie, zaspokaja zarówno fizycznie jak i psychicznie, a dobrze ukierunkowane współzawodnictwo w grupie pozwala wydobyć najbardziej pozytywne cechy. Ucząc hip hopu przekazuje pozytywną energie, dużo radości i uśmiechu jako sposób na doskonalenie się i pokonywanie przeciwności. W każdej osobie staram się odkryć siłę charakteru i temperamentu tak by taniec nie był wyłącznie wysiłkiem fizycznym, a stawał się radością i sposobem na wyrażanie siebie. Aktualnie Studentka POlitechniki Krakowskiej, instruktor tańca nowoczesnego w Szkole Tańca "PAsja", Klubie "Kraul", POr Fiesta Club.